LatestNews

Agroturystyka nad Bugiem

Agroturystyka nad Bugiem

Wypoczynek nad Bugiem

Popularność nadmorskich miejscowości jako celu wakacyjnych podróży nie maleje. Proporcjonalnie do wzrostu zainteresowania spędzeniem urlopu nad wodą, rośnie liczba osób na plażach, szlakach turystycznych, w restauracjach. Wakacje nad morzem z pewnością nie wpiszą się więc w gusta tych, którzy pragną odpocząć od hałaśliwego miasta. Rosną również ceny – koszt rodzinnego tygodniowego wypoczynku to nawet kilka tysięcy złotych. Równie intensywny ruch turystyczny obserwuje się także w innych lokalizacjach, takich jak góry i turystyczne miejscowości mazurskie.

Choć wydawać by się mogło, że wschodnie części Polski nie stanowią obszarów rozwiniętych turystycznie, to mają one wiele do zaoferowania. Z pewnością te lokalizacje spodobają się wszystkim, którzy cenią w swoim wypoczynku możliwość kontaktu z naturą. Choć rzeka nigdy nie zastąpi szumu morskich fal to na przykład agroturystyka nad Bugiem może być dla nich świetną alternatywą. Bliskość wody umożliwia kąpiele oraz hobbystyczne połowy ryb. Bardziej aktywni mogą spacerować, jeździć na wycieczki rowerowe lub uprawiać jogging – okolice Bugu to malownicze tereny, będące pod ochroną ekologów.

Agroturystyka jest doskonałym miejscem na rodzinny wypoczynek. Niemal standardem dla tego typu obiektów jest posiadanie placu zabaw dla najmłodszych. Dzieci mogą obcować również z wiejskimi zwierzętami – kotami, psami, świniami, krowami. Wybrane lokalizacje oferują nawet lekcje jazdy konnej. Po intensywnym dniu można zrelaksować się zasiadając całą rodziną przy ognisku lub grillu.

Warto zaznaczyć, że zwierzęta domowe są dużo bardziej miło widziane w ośrodkach agroturystycznych niż w hotelach, dzięki czemu możemy spędzić urlop razem ze swoim podopiecznym.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: