LatestNews

Atrakcje turystyczne Warszawy

Atrakcje turystyczne Warszawy

atrakcje-turystyczne-warszawy-4Jeśli nadal nie masz planów na urlop czy wakacje, koniecznie pomyśl o najprostszym i najlepszym z kierunków. Warszawa rokrocznie przyciąga mnóstwo turystów, nie tylko z kraju, ale i z całego świata. O popularności polskiej stolicy decyduje kilka czynników. Wyjątkowy zabytkowy charakter to tylko jeden z nich. Równie ważne dla tych, którzy pokochali Warszawę to m. in. bogata oferta kulturalna czy urzekający klimat miasta.
Atrakcje turystyczne Warszawy to temat na potężną księgę. Istnieje jednak szereg miejsc, które koniecznie należy odwiedzić już podczas pierwszego tu pobytu. Zacząć trzeba oczywiście od warszawskiej Starówki i jej zabytków. Podziwiać można je z zewnątrz, a w przypadku części z nich, jak np. Zamku Królewskiego, również od środka.
Następnie warto zadbać o wypoczynek przez edukację. Specjalną ofertę zawsze przygotowane będą miały instytucje takie, jak Muzeum Powstania Warszawskiego, czy Centrum Nauki Kopernik.
Koniecznie też należy się wybrać do jednego z warszawskich teatrów, opery czy filharmonii, gdzie spotkać możemy najwybitniejszych krajowych i zagranicznych artystów.
Na koniec, nie można zapominać o rozkoszach podniebienia. Warszawa słynie z wielu znakomitych restauracji, w których zakosztować możemy kuchni z całego świata – najbardziej oczywiście polecamy dania rodzime.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: