LatestNews

Dobór mebli i inne rozwiązania przydatne w meblowaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym trzymamy wszystkie swoje ubrania. W ogóle nie musi być to duże wnętrze, aby utrzymać w nim odpowiedni porządek. Możemy też na nią poświęcić wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. Można ją wtedy odseparować drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i nadal będzie ona wyśmienicie pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby zależne jest głównie od tego, co mamy zamiar tam przechowywać. To, czy w czyjejś garderobie znajdzie się więcej regałó, szuflad bądź może drążków na wieszaki zależy od rodzaju posiadanych rzeczy. Dobrze jest też zastanowić się czy będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na przeróżne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli mamy niedużo miejsca na garderobę, bardzo dobrym wyborem jest zakup szafy na wymiar. Dzięki temu zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na ubrania oraz różne dodatki. Do niedużej garderoby warto nabyć meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje pojemne szafy ubraniowe. Pakowna szafa narożna również jest doskonałym pomysłem i zwiększy miejsce na swoją odzież.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Świetnym pomysłem na zwiększenie powierzchni użytkowej garderoby jest wstawienie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to oddzielne pomieszczenie. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do otworzenia tradycyjnych drzwi. W tym wypadku możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które znajdują się w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Musimy zadbać także o odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo istotne jest, aby światło docierało do wszelkich półek, a także zakątków pokoju. W przypadku dużych przestrzeni należy skupić się również na oświetleniu punktowym, gdyż oświetlenie ogólne może nie być odpowiednie do zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Najkorzystniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno zabraknąć także odpowiedniego lustra. Duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pomieszczenie, ale także umożliwi nieograniczone przeglądanie się podczas wybierania odzieży. Gdy nasza garderoba jest nieduża, dobrze jest zdecydować się na lustro wiszące. Świetną decyzją będzie też wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: