LatestNews

Loty do Londynu

Loty do Londynu

loty-do-londynu-4Bezrobocie, niskie zarobki, brak perspektyw – to najczęstsze przyczyny, które młodzi ludzie podają jako powód emigracji. O ile w dużych miastach nie odczuwa się tego tak bardzo, to w małych miasteczkach i wsiach znalezienie jakiejkolwiek pracy, nie mówiąc o pracy w zawodzie to prawdziwe wyzwanie.
Jednym z najczęstszych miejsc, do których emigrują młodzi Polacy jest Londyn. Loty do Londynu są stosunkowo tanie, nie trwają długo – więc można stosunkowo często odwiedzać rodzinę i znajomych, jest to duże miasto pełne różnych możliwości zarobkowych, a dodatkowo mówi się w nim po angielsku – zdecydowanie najpopularniejszym języku obcym. Zresztą nawet, jeśli młody emigrant nie potrafi zbyt wiele powiedzieć po angielsku, to inni rodacy za granicą na pewno pomogą. Są polskie sklepy, są agencje pomagające w załatwieniu wszystkich potrzebnych dokumentów, są znajomi…
Znalezienie pracy nie mogłoby być łatwiejsze – agencje pracy tymczasowej przyjmują praktycznie wszystkich jak leci, a Polacy, mający opinie dobrych i solidnych pracowników są zawsze mile widziani.
Lot na wyspy brytyjskie jest skokiem w nieznane i wymaga pewnej odwagi, ale dla wielu młodych ludzi przytłoczonych szarą polską rzeczywistością staje się jedynym sposobem na realizację marzeń. Siadają przed komputerem i kupują bilet do lepszej rzeczywistości.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: