LatestNews

Nożyce gilotynowe Warcom

Nożyce gilotynowe Warcom

Nożyce gilotynowe do cięcia blachy

Niektórym osobom może się wydawać, że cięcie blachy to łatwa sprawa. Zazwyczaj jednak okazuje się, że aby podczas cięcia jej nie uszkodzić, trzeba dobrać do tego odpowiednie narzędzia.
Jest wiele metod cięcia blachy, a wśród nich: cięcie palnikiem plazmowym, gazowym, piłą taśmową i gilotyną.

Gilotyna czyli po prostu nożyce gilotynowe to najbardziej popularne narzędzie do cięcia blach. Tę tradycyjną metodę stosuje się do przecinania po linii prostej, wtedy gdy precyzja wymiarów nie jest bardzo istotna. Jej dodatkową zaletą jest mniejszy koszt w porównaniu do innych metod cięcia.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nożyc gilotynowych do obróbki plastycznej metali o różnej grubości. Są to nożyce mechaniczne i hydrauliczne. Te pierwsze, posiadające prostą i funkcjonalną konstrukcję, wykorzystuje się do cięcia blach o grubości do 4 mm. Natomiast gilotyny hydrauliczne o specjalnie wzmocnionej konstrukcji korpusu, z powodzeniem używane są do przecinania grubych blach. Dlatego znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle ciężkim.

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: