LatestNews

Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa

Byłeś już w Pirenejach?

Być może w drodze do Barcelony czy do Costa Brava miałeś szansę podziwiać z okien samolotu rozległy łańcuch górski oddzielający Hiszpanię od reszty Europy. Te góry zajmujące północną część regionów Katalonii, Aragonii i Nawarry to właśnie Pireneje. Kiedy myślimy o turystyce górskiej w Europie, pierwsze na myśl przychodzą nam oczywiście Alpy, zapominamy, często, że to nie jedyny łańcuch górski na starym kontynencie.
Dlaczego zatem warto odwiedzić mniej popularne i mniejsze góry na pograniczu Francji i Hiszpanii?
Pireneje ciągnące się od Morza Kantabryjskiego do Morza Śródziemnego, to obszar niesamowicie bogaty pod względem fauny, flory i ukształtowania terenu. Liczne szlaki piesze, rowerowe i konne o różnych stopniach trudności sprawiają, że jest to idealna destynacja dla aktywnych, którzy cenią sobie kontakt z naturą. Ponadto, liczne strumienie górskie i rzeki czynią krainę idealną dla raftingu i kajakarstwa, ale też do wędkowania, jeśli ktoś zamiast sportów ekstremalnych preferuje ciszę i spokój.
Resztę atrakcji musicie odkryć sami, jedziemy?

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: