LatestNews

Spacerkiem po Budapeszcie

Spacerkiem po Budapeszcie

turystyka (20)Węgierska stolica łączy dwa w jednym: jest zarówno europejska metropolią jak i kurortem. Na terenie metropolii bije aż 123 źródeł termalnych, wokół których stworzona została wspaniała infrastruktura ?są tu eleganckie łaźnie niedaleko placu Bohaterów w Peszcie urządzone w neobarokowym stylu; są także łaźnie o orientalnym wystroju wnętrz (pamiątka po rządach cesarstwa Osmańskiego na tych terenach) nad samym Dunajem. Całkiem niedaleko usytuowane są secesyjne termy Gellerta, które mają 13 basenów, z których część jest odkryta (kąpiel w chłodne dni w takim basenie, gdy w zimnym powietrzu unoszą się kłęby pary jest niezapomnianym przeżyciem).
Gdy będziemy już odprężeni po wspaniałych kąpielach koniecznie trzeba wstąpić na dobrą kawę, a kawiarni w Budapeszcie jest całe mnóstwo?np. Café New York, która gościła wielu sławnych ludzi takich ja chociażby Tomasz Mann czy Johann Strauss?
Warto też wjechać zębata kolejką na Wzgórze Zamkowe, które było niegdyś siedzibą władców Węgier, a spacerując klimatycznymi uliczkami dotrzemy do Baszty Rybackiej ? wspaniałej budowli z białego kamienia, z której widać piękną panoramę ? mosty na Dunaju i parlament ?

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: