LatestNews

Wczasy nad Zatoką Bengalską

Wczasy nad Zatoką Bengalską

Wczasy nad Zatoką Bengalską

Coraz częściej dzięki różnym ofertom linii lotniczych myślimy o coraz to bardziej odległych podróżach. Bardzo często pasażerowie łączą loty między tanimi liniami lotniczymi a także regularnymi przewoźnikami. Dzięki liniom Air Berlin, Lufthansa i przedstawicielowi taniego latania Air Asia możemy znaleźć tanie loty do Birmy.

Birma – wspomnienie dawnych cywilizacji

Nazwa Birma jest używana zwyczajowo, choć dotyczy dawnego określenia tego obszaru. Nazwa oficjalna to Myanmar. Miasto Rangun jest wciąż duchową stolicę, jednak generalicja obecnie przeniosła ją do samego serca dżungli. Symbolem Rangun jest Szwedagon- wielka atrakcja turystyczna, prawie stumetrowa stupa. Wedle najstarszych legend wzniesiono go prawie 2500 tysiąca lat temu. Jedną z największych atrakcji Birmy jest Jezioro Inle. Obszar tego jeziora zamieszkuje lud, który buduje domy na wodzie. Aby odkryć tajniki świętego miasta można wybrać się do Sagaingu. Do najpopularniejszych miejsc należy Pagan, który zachwyca turystów tysiącami świątyń. Dla nas Europejczyków, wczasy w tym miejscu to interesująca przygoda. Birmańczycy należą do osób bardzo religijnych, a kraj nazywany jest krainą tysiąca pagód. Wycieczki po świątyniach należy odbywać bez butów. W Pagan znajduje się kompleks archeologiczny, który warto zwiedzić na rowerze. Rowery można wypożyczyć na miejscu. Jak na całym kontynencie, tak i w Birmie jest wiele targowisk, na których turyści mogą kupić lokalne i regionalne wytwory. Wybierając się w góry musimy liczyć na naturalny transport rydwanów, które są ciągnięte przez woły. Mimo wielu atrakcji znajdziemy tutaj hotele w dość niskich cenach.

Tanie loty po Azji

Z Bangkoku do Birmy w bardzo niskich cenach dolecimy liniami lotniczymi Air Asia. Przewoźnik właśnie rozpoczął kampanię promocyjną, gdzie oferuje bilety lotnicze po kilka złotych. Dostępność kierunków i dat sięga do końca sierpnia. Loty do Bangkoku oferuje Lot a także Lufthansa, a od niedawna z portu lotniczego w Sztokholmie także linia Norwegian. Mimo że funkcjonuje jako przewoźnik low cost nie ogranicza połączeń tylko do Skandynawii. Oprócz Bangkoku oferuje także bilety lotnicze do Nowego Jorku. Nasz polski Lot także otwiera się na Azję. Wszystko za sprawą nowego Dreamlinera, który sprawi, że nasz rodzimy przewoźnik częściej będzie oferował loty długodystansowe. Na tanie loty możemy liczyć także w Lufthansie. Niemiecka linia lotnicza wraz z przewoźnikiem Germanwings znacznie obniża ceny aby pozyskać jak największa liczbę klientów.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: